Creative Blog Tour

10:34

Cześć i czołem :D Jak już wiecie z bloga przecudnej Nats, zostałam wciągnięta w
Creative Blog Tour i jak cała rzesza blogerek odpowiem na krótki zestaw pytań ;)


Ale zanim o mnie, zapraszam do odwiedzin u Nats. Bliżej poznałyśmy się przy współpracy w DT Scrappin' Fantasies, ale jej blog znałam dużo wcześniej- jeszcze jako szara scraperka biorąca udział w wyzwaniach na stronie ;) Jeśli raz zobaczycie jej prace, na 100% rozpoznacie je wśród tysiąca innych- mega radzi sobie z delikatnymi, eleganckimi pracami, ale i mocne kontrasty nie są jej obce ;) Prywatnie jest strasznie sympatyczną osobą, (wg mnie najbardziej spokojną w całym Scrappin, a to wielka zaleta w takim zbiorowisku wariatków) bardzo życzliwą i utalentowaną :)

http://simplevariations.blogspot.com/2014/09/creative-blog-tour.html

No dobrze, zaczynamy :D
1. Nad czym obecnie pracuję? 


To o tyle trudne pytanie, że można je rozumieć na wiele sposobów :) Prywatnie cały czas się uczę, a większość mojej uwagi pochłaniają studia- stąd na działalność artystyczną zostaje już niewiele czasu. Ten który mi zostaje, poświęcam na znalezienie własnego stylu, który mógłby być rozpoznawalny na pierwszy rzut oka :) Na razie jestem na etapie próbowania wszystkiego, ale moje ulubione formy to te które w jakiś sposób kolekcjonują wspomnienia- albumy, notesy na zapiski, planery itp.
Jeśli chodzi o konkretny projekt nad którym pracuję, to oczywiście jest to SMASH i PL- jeden jako forma relaksu i stylu "jak mi się żywnie podoba", a drugi jako ćwiczenie pracy w jednej formie.

2. Czym się różni moja praca od innych w tej branży?


Szczerze powiedziawszy- mam nadzieję że absolutnie niczym! Oznaczałoby to że moje prace są tak piękne, estetyczne i eleganckie jak prace wszystkich innych scraperek :) Jeśli jednak miałabym określić czym staram się wyróżniać, to są to przede wszystkim nowoczesne formy, żywe i charakterystyczne barwy. Nie toleruję wzorów w babciną tapetę (chociaż na innych blogach strasznie podobają mi się prace vintage), ale są i takie projekty, w których udaje mi się to połączyć. Jak już pisałam, cały czas testuję nowe techniki, więc moje prace wyglądają jakby ktoś tworzył je od sasa i od lasa, ale mam nadzieję że kiedyś mi się to ujednolici ;)

3. Dlaczego piszę bloga o tym co robię?


Dobre pytanie :) Pierwszy blog założyłam z nudów na serwerze bloa. Pisałam tam głównie o decoupage'u, ale z czasem ograniczyłam tę formę. Pomysł na drugi blog (czyli Kanciapę właśnie) powstał po moim pierwszym Zlocie Scrapbookingowym, gdzie przy każdym stoisku proszono mnie o adres bloga- sama realizacja nastąpiła natomiast kiedy (siedząc na blogu Pinezki) Blogger wysypał mi błąd na stronie i żeby móc przeglądać bloga dalej musiałam założyć własny.
Dzisiaj natomiast piszę bloga już nie tyle z przyzwyczajenia, ile z chęci współistnienia w świecie scrapbookingu- poznałam tu mnóstwo świetnych osób, które mobilizują mnie do dalszego tworzenia.

4. Jak odbywa się mój proces tworzenia? 


Proces tworzenia to w większości przypadków próba odreagowania :D Na studiach uczy się nas działania zgodnie z jakimiś określonymi regułami, narzuca podstawy myślenia i funkcjonowania w taki sposób, by uniknąć błędów. To bardzo ważne w życiu zawodowym, ale prywatnie ogranicza to moją zdolność samodzielnego myślenia. Tworzenie pomaga w znalezieniu rzeczy ważnych i zależnych ode mnie, ciężko tu powiedzieć o narzuceniu czegokolwiek :) Tak więc proces twórczy zaczyna się w 90% od kumulacji moich własnych przemyśleń, ale ciężko tu mówić o planowaniu czegokolwiek. To jak wybuch- dzieje się bez konkretnego powodu, dlatego niewiele mogę powiedzieć o tym jak to się "odbywa"- po prostu siadam, zaczynam... i godzinę później budzę się w zawalonym przydasiami pokoju z gotową pracą w łapkach ;)

A na koniec chciałabym Wam przedstawić osobę, którą zdecydowałam się zaprosić do pociągnięcia łańcuszka :D

http://barbetka.blogspot.com/

Barbetkę poznałam na początku tego roku, podczas mojej pierwszej wymianki :D Tworzy swoje prace przy użyciu rzeczy, których nie podejrzewałabym nawet o zastosowanie w rękodziele, a wychodzą jej cuda :D Jako jedna z nielicznych scraperek nie boi się steampunku! Koniecznie odwiedźcie jej Papierowe Pasje i podzielcie się wrażeniami ;)

You Might Also Like

6 komentarze

 1. Ale super wszystko opisałaś! <3 Przy Twoim opisie mój się może schować. :D A najbardziej mi się spodobało porównanie procesu twórczego do wybuchu. :D Chyba nikt lepiej tego nie umiał zdefiniować. ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow - przyjemnie się ten post czytało. I masz piękne miejsce pracy. A zdjęcia to już w ogóle wymiatają. Dziękuję za zaproszenie i już teraz się zastanawiam czy podołam tak ekstra opisowi.:)

  OdpowiedzUsuń
 3. ja pierd...e jutro idie mój post i chyba sie załamiecie jak poczytacie moje głupoty!!
  tj. chciałam powiedzieć że pięknie to wszystko ujęłaś ;)
  a i że bycie crazy chyba nie jest znów aż takie złe ;p

  OdpowiedzUsuń
 4. rewelacyjny wpis:) bardzo mi się podoba Twój kącik roboczy:)

  OdpowiedzUsuń
 5. pisać to Ty umiesz, strasznie fajnie się czytało ten wpis :D szczególnie pytanie o procesie tworzenia :D
  i świetne fotki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. pięknie napisane, w pięknym stylu, który wkrotce umrze w powodzi obrazków
  tym bardziej cieszy fakt, że tak pisze relatywnie młodziutka osoba :-D

  a z tym ograniczaniem myślenia to świetne spostrzeżenie,
  niestety dotyka to obecnie wszystkich sfer naszego życia, ( nie tylko twojej szczególnej branży)
  szkoda, że tylko nieliczni dostrzegają tę zasadę działania, brawo dziewczyno!

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Instagram


Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images