Kreatywne miejsca w Warszawie #1 - Scrapbooking Shop

20:00


Rzadko kiedy po wejściu do zupełnie obcego miejsca czuję się, jakbym trafiła do przestrzeni, w której wszystko jest możliwe. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji odwiedzić nowego sklepiku spod szyldu Scrap&Art, zapraszam do dalszej części postu - być może przez przypadek przeoczyliście naprawdę wyjątkowe miejsce :) 


Magiczna atmosfera

Zanim przejdę do konkretów, z rodzaju gdzie, kiedy, co i jak, muszę się Wam do czegoś przyznać... 
Rzadko które miejsce było w stanie mnie tak oczarować, jak wnętrze sklepiku przy Bukowińskiej. Wiadomo, że chodzi głównie o zakupy i dobre zaopatrzenie, ale kiedy widzi się tak piękne miejsce nie sposób nie zatrzymać się nad świetnie uporządkowanymi przydasiami, pięknymi dekoracjami i pracami pokazowymi, które naprawdę wykonane są w sposób profesjonalny i urozmaicają wnętrze. Tego typu sklepy są w Polsce rzadkością, bo oferują nie tylko same materiały, ale też pasywnie potrafią wyposażyć w ogromną ilość inspiracji - no i nie oszukujmy się, w takim miejscu zdecydowanie przyjemniej przebiera się w przydasiach :) 

Gdzie i kiedy

Sklep położony jest przy ulicy Bukowińskiej 12 (od strony ulicy), więc chociaż nie jest położony w ścisłym sercu miasta, dojazd do niego jest względnie prosty. My zabraliśmy się samochodem, ale zdecydowanie polecamy Metro (od centrum do tylko 10 minut) lub tramwaje (linie 4, 10, 14 i 31), bo w godzinach szczytu może być ciężko z dojazdem :) Sklep otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00-19:00 i w sobotę do 16:00, więc nawet po pracy nie trzeba biec w obawie o zamknięcie lokalu.


Asortyment

Jeśli znacie dotychczasową ofertę sklepu internetowego Scrapbooking Shopu lub strony Scrap&Art, prawdopodobnie wiecie czego się spodziewać - na półkach znajdziemy produkty K&Company (odpowiedzialni m. in. za SMASHe), My Mind's Eye, We R Memory Keepers, Marthy Stewart i wielu, wielu innych, głównie zagranicznych marek. Jeśli chodzi o polskich producentów, znajdziemy tam produkty Eco Scrapbooking, Scrapińca i Miszmaszu Papierowego, ale nie spodziewajcie się tu dużego wyboru, bo zdecydowanie więcej materiałów rękodzielniczych jest sprowadzanych z zagranicy. Dla mnie jest to spory plus - o ile materiały polskiego pochodzenia możemy znaleźć w większości sklepów stacjonarnych, o tyle te sprowadzane są w zdecydowanej mniejszości. Ponieważ zagraniczne marki są też w znacznej mierze droższe, ich nietrafiony wybór często bardziej uderza nas po portfelu - tutaj wszystko możemy obejrzeć na miejscu i na spokojne rozważyć czego konkretnie potrzebujemy. 

Sklep nie jest ukierunkowany na jedną, konkretną dziedzinę scrapbookingu czy cardmakingu - znajdziemy tu materiały do Project Life, SMASHa, wszelkiego rodzaju media, produkty "pierwszej potrzeby" takie jak nożyczki, taśmy czy kleje, a także podstawowe artykuły takie jak papiery czy bazy. W gruncie rzeczy jesteśmy tu w stanie wyposażyć całą pracownię, bez względu od naszego poziomu zaawansowania.


PS. W razie problemu z dostępnością wymarzonego przydasia warto zapytać się o termin ponownej dostawy lub możliwości jego sprowadzenia, bo asortyment ciągle się zmienia i być może akurat jutro pojawi się ponownie :) 

Miejsce przyjazne początkującym

Nie będę ukrywać, że sklepy hobbistyczne wciąż są przestrzenią dla ludzi zorientowanych w temacie - nie tylko przez specyficzny asortyment, specjalistyczne narzędzia, ale też przez specyficzny klimat, który w pierwszej chwili może odstraszać potencjalnych klientów z ulicy. Tutaj tego problemu nie ma niemal w ogóle - do Scrapbooking Shopu wchodzi się jak do ekskluzywnego butiku, stąd też w samym sklepie można spotkać wiele osób niezwiązanych z rękodziełem, a zainteresowanych samym designem wnętrza i ciekawym asortymentem. Z mojego punktu widzenia to wspaniała sprawa, bo (biorąc pod uwagę widoczny spadek nowych twórców) takie miejsca w świetny sposób propagują ideę rękodzieła papierowego i pomagają kreatywnym początkującym na rozwój w najlepszy możliwy sposób - w doświadczonym gronie, na materiałach doskonałej jakości i w miłej atmosferze. 

Z drugiej strony to miejsce nie onieśmiela i może zapewnić dobry start dla osoby kompletnie zielonej w temacie scrapbookingu. Do wyboru mamy spory i wszechstronny asortyment, a w razie potrzeby możemy podejść i po prostu zapytać w jaki sposób użyć danego przydasia, lub jak osiągnąć dany efekt (tu ogromny plus za... wystawienie przykładowych prac - w końcu nie każdy musi wiedzieć co to właściwie jest scrapbooking). Wszystkie dziewczyny w sklepie znają się na sprzedawanych materiałach i na pewno doradzą co i jak :) Warsztaty


Jeśli nie jeździcie na zloty, ale macie akurat w planach wizytę w Warszawie (a może po prostu tu mieszkacie), koniecznie sprawdźcie oferty warsztatowe, na które można zapisać się w sklepie. Do wyboru są warsztaty płatne, prowadzone przez gościnne scraperki, które odbywają się w siedzibie Scrap&Art lub mniejsze, darmowe pokazy w sklepie na Bukowińskiej. Warto zainteresować się tematem, bo nie tylko macie szansę nauczyć się czegoś nowego, ale też zapoznać się z nowościami sprzętowymi przed ich zakupem. O ofertę najlepiej pytać bezpośrednio w sklepie lub zalajkować profil sklepu na Facebooku - wszystkie informacje są publikowane na bieżąco, więc jeśli interesuje Was taka opcja, warto szukać newsów u źródła :)

 

To, co najważniejsze - ludzie

Bez względu na to jak fantastyczne byłoby wyposażenie sklepu czy jak dobra nie byłaby jego lokalizacja, jedno jest nie do zastąpienia - ludzie, którzy go prowadzą. Jeśli potrzebujecie pomocy z pracą lub opinii o tym co poprawić na samym początku swojej drogi z rękodziełem papierowym, tutaj na pewno otrzymacie wsparcie. Pamiętajcie, że za ladą nie stoi ekspedientka o minimalnym pojęciu o sprzedawanym towarze, ale artysta z doświadczeniem bardzo podobnym do Waszego - warto wziąć to pod uwagę, bo wyróżnia to miejsce spośród wielu, w których byłam. Zdecydowanie polecam to miejsce wszystkim na każdym etapie zaawansowania, bo naprawdę macie szansę znaleźć tam dla siebie coś nowego - a jeśli nie, przynajmniej zobaczycie cudowne miejsce na scrapbookingowej mapie Polski :)

Przydatne linki  
Jeśli chcecie zapoznać się z internetową wersją sklepu, zapraszam na stronę główną pod adresem
(zwróćcie uwagę na możliwość odbioru osobistego w sklepie stacjonarnym)

Facebook - szczególnie gdy jako pierwsi chcecie wiedzieć o nowościach i warsztatach

...i Instagram, kiedy po prostu chcecie oglądać nowe przydasie w akcji

You Might Also Like

0 komentarze

Instagram


Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images