Mini album z Projectowych kart - DIY

19:08

Cześć Wszystkim :) Dzisiaj z lekkim poślizgiem mam dla Was nowe DIY. Myślę że przyda się szczególnie tym osobom, które tak jak ja mają kilka zalegających kart z zestawów i chcieliby wykorzystać je w jakiś kreatywny sposób. Dzisiaj robimy mini album- zapraszam!

http://stalowa-kanciapa.blogspot.com/2016/05/mini-album-z-plowych-kart-diy.html

Maj to dla mnie miesiąc gruntownego przeglądu przydasiów. Dzieje się tak z dwóch powodów, które są ze sobą nieodłącznie związane, a mianowicie: koniec albumów z Project Life i Ogólnopolski Zlot Scrapbookingowy. Biorąc pod uwagę że PL zaczynam właśnie przez Zlot, to w sumie powód jest jeden ;)
Wracając- każdy maj to gruntowny przegląd głównie dlatego, że po pierwsze muszę zrobić duże zakupy, które mają mi wystarczyć aż do września (oraz kupić wszystko na nowy rok PLa), a po drugie - muszę zrobić miejsce na te nowe rzeczy. I tu wkrada się majowa idea recyklingowa :)

W skrócie idzie o to, że po wielkim przeglądzie przydasiów decyduję się co ze mną zostaje, a co idzie definitywnie w odstawkę i z tej drugiej grupy kleję, tworzę, wymyślam, póki wszystko nie zostanie zużyte. Zresztą mowa nie tylko o przydasiach, ale również o zdjęciach, a ponieważ tym razem miałam ich aż za nadto zdecydowałam się zrobić albumik o moich ukochanych, randomowych rzeczach. Też macie za dużo rzeczy w domu? To zapraszam :)

1. Materiały


Musicie wybaczyć mi lekki nieogar w tym punkcie, ponieważ albumik powstawał etapowo przez trzy dni (raz lało, raz świeciło, potem znowu lało- musiałam robić przerwy, bo w sumie nie wiem co by wyszło z tych zdjęć) i sporo przydasiów doszło, więc skupcie się na liście poniżej, a nie na zdjęciu powyżej ;)

1. Nożyczki/ nożyk/ trymer lub gilotyna
2. Klej lub taśma dwustronna
3. Opcjonalnie kosteczki 3D
4. Zdjęcia
5. Dwa papiery 15x15 lub większe
6. Ścinki
7. Bigownica z bindą lub kółeczko
8. Karty do PLa o wymiarach 10x15 i mniejsze jako przekładki
9. Dodatki (w moim przypadku były to resztki alfabetów, tekturki, drewienka, resztki naklejek, taśmy washi, i die cuty)
10. Zaokrąglacz do rogów lub nożyczki faluśki (do tego samego celu)

2. Przygotowanie okładki


Papier 15x15 zaokrąglamy z jednej strony.
Jeśli tak jak ja korzystacie z większego arkusza ścinków, możecie wykorzystać np. wykrojnik do dużych kart, tak żeby wszystkie boki były równe, a nadmiar papieru usuńcie. Żeby wykrojnik się nie przesuwał, podklejcie go taśmą washi.

3. Tworzenie kieszonki 


Przednia i tylna okładka w moim albumie będzie miała małe kieszonki na bilety, tagi i niewykorzystane w środku zdjęcia. Żeby ją zrobić, biguję okładkę 5 cm od niezaokrąglonej krawędzi, składam i tak złożoną okładkę zaokrąglam na rogach. Powinien Wam wyjść mały trójkąt w miejscu bigowania. Kroki 2 i 3 powtarzamy dla drugiej okładki.Ponieważ jedna z kieszonek będzie miała pomieścić więcej pamiątek niż druga, biguję ją dwukrotnie i podklejam kosteczkami 3D- utworzy wtedy przestrzenną kieszonkę, do której zmieści się więcej. Drugą sklejam po prostu klejem. 

4. BigowaniePrzygotowane wcześniej karty układam w wymyślonej kolejności i dodaję okładki z przodu i z tyłu. Docinam strony i sprawdzam czy wszystko ładnie łapie się bindą (do sprawdzania używam dużej czarnej spirali tylko dla własnej wygody- później zmienię ją na drobną czerwoną).

5. Przygotowanie stron 


Wcześniej przygotowane ścinki przycinam BigShotem, wybieram kilka ciekawych kart jurnalingowych z zestawu który chcę zużyć i przycinam karty. Na tym etapie komponuję wszystkie strony i przygotowuję sobie miejsce na wpisanie niewielkiego jurnalingu.


6. Zamknięcie albumu
Po przygotowaniu stron wybieram kilka kolorowych cienkopisów i uzupełniam miejsca przygotowane pod jurnaling. Teraz wystarczy tylko zamknąć bindę lub kółeczko i gotowe :) Poniżej prezentuję kilka stron z mojego albumiku :)

Mam nadzieję że komuś taki krótki tutorial się przyda, a tymczasem dzięki za odwiedziny i do zobaczenia w środę :) Mam nadzieję że nowa wishlista przypadnie Wam do gustu!

You Might Also Like

0 komentarze

Instagram


Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images